Azonban minél sikeresebb lettem, egyre több lett bennem a feszültség. Állandó bűntudatot éreztem, hogy nem vagyok képes minden fronton, mindenkinek, mindenben megfelelni. A pillanat örömeit már egyáltalán nem tudtam élvezni, mindig a további célok elérését járt a fejem és csak vártam, hogy egy napon majd talán Én is boldog leszek.
2020-ban publikáltam a Pályakezdő Milliárdosok című könyvem az Athenaeum Kiadó gondozásában. Könyvem azoknak a pályakezdő fiataloknak szánom, akik a mai komplex és állandóan változó világban próbálják megtalálni a számukra leginkább megfelelő irányt. Mint 3 gyermekes édesanya szívügyem a fiatalok, kiemelten a fiatal nők szakmai támogatása.
A körülöttünk lévő világ folyamatosan változik. Meggyőződésem, hogy boldogságunk és sikereink csak azon múlnak, hogy hogyan állunk ezekhez a változásokhoz, hogyan tudjuk őket kezelni. Igen gyakori, hogy azon kapjuk magunkat, a korábban idealizált és elképzelt életünk már nem motivál minket eléggé, nem tudunk benne kiteljesedni. Azonban nem teszünk ellene, mert félünk szembenézni önmagunkkal és elsősorban, félünk változtatni.
Sokszor olyan váratlan események történnek velünk, melyekre nincsen ráhatásunk, és épp ezek az események késztetnek az első lépések megtételére. Az, hogy az ilyen fordulatokra hogyan és mennyire tudunk előre felkészülni és megtalálni magunkban az erőt, kulcs kérdés lehet életünk izgalmas de sokszor kihívásokkal teli útján.
Egy dolog azonban biztos, a megoldás mindig bennünk van. Egyedül mi magunkra lehetünk hatással, magunkon tudunk változtatni. Az ha másokat akarunk megváltoztatni, állandóan sérelmeket cipelünk, vagy másokat vonunk felelősségre mert az életünk másképp alakult, mint szerettük volna felesleges és csak negatív energiákat teremt.
Nagyon fontos, hogy minden helyzetben kihozzuk magunkból a maximumot. Azonban a sikert utáni kényszeres vágy sokszor kiégett és boldogtalan élethez vezet. Életem során a világ minden táján találkoztam olyan példákkal, amikor sikeresnek mondható emberek állandó szorongásban éltek, és ezek a szorongások nem egyszer kihatottak a magánéletükre és az egészségükre is.
Így hát a siker definíciója számomra a szakmai tevékenységek mellett, a testi és szellemi erő ami bennünk rejlik. Szakmai céljaink elérése természetesen fontos, kihat a közérzetünkre és a magánéletünkre is. Ugyanakkor ha a magánéletünket elhanyagoljuk és állandóan a háttérbe szorítjuk, az biztosan negatív hatással lesz a szakmai kiteljesedésünkre. Ami pedig mind a két fronton kiemelten fontos, az emberi kapcsolataink minősége. Ahhoz azonban, hogy másokkal harmonikus kapcsolatot tudjunk ápolni, első sorban önmagunkkal kell harmóniába kerülni.
Felvállalni magunkat, megbocsátani magunknak és másoknak az egyik legfontosabb fontos lépés. Az, ha mindig a múlton rágódunk vagy állandóan a jövőtől rettegünk szorongással tölti el a jelenünket és hosszútávon mentális és fizikai kiégéshez vezethet. Ehelyett inkább tanuljunk a múltunkból, éljük meg a jelenünket és úgy fókuszáljunk a jövőnkre, hogy tudjunk bölcsen továbblépni céljaink elérése érdekében és az élet minden területén kiegyensúlyozottan élvezni a mindennapok örömeit.